Vítejte  Novinky
 Obrázky
Fotografie
Kuriozity
Tapety

 Videa
 Desatero
 Motlitby
 Modely
Subaru  Tiskové zprávy
 Ze sportu
 Napsali
 O automobilce
 Technologie
 Kontakt na dealery
 Záruka na Subaru
subaclub.cz  Kontakt
Bannery

Odkazy

Zapnout mobilní verzi

FB 
Praha, 28.4.2016

V BARVÁCH SUBARU ČR POJEDE NA ŠUMAVĚ POPRVÉ VÁCLAV KOPÁČEK

Jak již bylo prezentováno před několika týdny, v barvách týmu Duck Racing Subaru ČR bude na Rallye Šumava Klatovy premiérově startovat posádka Václav Kopáček – Barbora Rendlová. Zahájí tak svou cestu národním šampionátem, jejímž cílem je titul šampiónů mezi produkčními vozy.

Sezóna 2016 bude pro tým, podporovaný společností Subaru ČR, zcela přelomový. Nově se v jeho barvách předvede smíšená posádka Václav Kopáček – Barbora Rendlová, která už v minulé sezóně předváděla s vozem Subaru Impreza WRX STI vynikající výkony. Ty je v minulém Mistrovství České republiky vynesly až k druhé příčce v kategorii produkčních vozů (třídě 3) a letos by se rádi posunuli ještě o stupínek výš.

Mladá talentovaná dvojice měla přesně před rokem na šumavských tratích svoji společnou premiéru, která ale měla smutný konec. Z průběžně vedoucí příčky ve třídě 3 je totiž tehdy vyřadila banalita – v servisním areálu lehce zabloudili a protože rally je sportem, který si potrpí na přesnost, byla západočeská dvojice ze soutěže vyloučena. Chybku však odčinili na mnoha dalších podnicích a dnes již na ni pohlížejí s humorem. „Určili jsme letos člověka, který nám bude v inkriminovaném místě ukazovat správný směr, tak snad se už nespletu,“ usmívá se sympatická navigátorka.

Letošní Rallye Šumava Klatovy chystá již svůj jedenapadesátý ročník, Barbora tu však bude startovat teprve podruhé a populární ´Venda´ potřetí. Premiéru měl v roce 2012, kdy obsadil výtečnou pátou příčku celkového pořadí, mezi produkčními vozy byl tehdy se starší modifikací vozu Subaru stříbrný. „Nedostatek zkušeností s tratí by ale nemusel být tak velkým handicapem, Venda je totiž typem jezdce, který si tratě příliš nepamatuje a hodně věří svému rozpisu. I proto se jej snažíme mít co nejpřesnější,“ vysvětluje Rendlová. Osmadvacetiletý pilot má však trochu jiný názor: „Cítím, že nejsem po zimní přestávce ještě v optimální pohodě. V závodním autě jsem naposledy seděl při říjnové Rally Klatovy, a tak mám pocit, že jsem trochu ztratil cit pro psaní přesného rozpisu. Navíc jsem měl zdravotní problémy, kvůli kterým jsem musel vynechat například Pražský rallysprint. Na poslední chvíli jsme museli vyřešit také technické potíže s motorem a nestihli jsme tedy ani pořádně testovat. Vše musíme dohnat při pátečním shakedownu,“ zamýšlí se ...
Celá tisková zpráva


© 2009-2019 subaclub.cz